Dergi Hakkında

Uluslararası Ahıska Araştırmaları Dergisi, alanında ilk bilimsel ve hakemli bir dergi olup Ahıska Türkleri ile ilgili dil, tarih, edebiyat, kültür, sanat, uluslararası ilişkiler, sosyoloji, etnopedagoji, din vb. konuları kapsayan bilimsel ve akademik çalışmalara zemin hazırlamayı ve bunları ilgililere ulaştırmayı amaç edinmiş elektronik bir dergidir.

Uluslararası Ahıska Araştırmaları Dergisi, 2021 yılında aday makale kabulüne başlamış, süreli akademik ve hakemli bir dergidir.  Uluslararası Ahıska Araştırmaları Dergisi’nin ilk sayısı Aralık 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Dergi, her yıl, Bahar/Mayıs ve Güz/Kasım olmak üzere iki sayının yayınlanmasıyla faaliyetini sürdürmektedir. Bu sayılar haricinde kongre ve bilgi şöleni gibi etkinlikler sonrasında özel sayılar da yayınlanacaktır.

Uluslararası Ahıska Araştırmaları Dergisi’nin yayın dili Türkçe, İngilizce ve Rusça olup araştırma makalesiderleme, editöre mektup ve kitap incelemesi türünden metinleri, yazım kurallarına uygun hazırlanmış olması koşuluyla değerlendirmeye kabul eder. Değerlendirilmek üzere dergiye gönderilen yazıların, daha önce yayınlanmamış, yayınlanmak üzere kabul edilmemiş ve yayınlanmak için değerlendirme sürecinde olmamış olması gerekir. Dergide yayınlanan yazıların içerikleriyle ilgili her türlü yasal sorumluluk tümüyle yazar(lar)a aittir.

Yeni Sayı

Cilt 4 Sayı 1 (2024): AHARDE
					Cilt 4 Sayı 1 (2024): AHARDE Gör
Yayınlanmış: 2024-05-29

Tüm sayı

Makaleler

Kitap İncelemesi

Tüm Sayıları Göster